مرکز تحقیقات جراحی های کم تهاجمی

دانشگاه علوم پزشکی ایران

English | Persian

دكتري تخصصي پژوهشي

ناریخ : 02 / 05 / 1398 , بازدید : 1258

تعريف

دورة دكتري تخصصي پژوهشي Ph.D by Research يكي از بالاترين مقاطع تحصيلي آموزش عالي است كه به اعطاي مدرك دكتري تخصصي پژوهشي (Ph.D by Research) مي‌انجامد و مجموعه‌اي هماهنگ از فعاليت‌هاي پژوهشي و آموزشي است.

هدف

هدف از ايجاد دورة دكتري تخصصي پژوهشي، تربيت افرادي است كه ضمن احاطه يافتن به علوم مرتبط در زمينه‌اي خاص و آشنا شدن با روش‌هاي پيشرفتة تحقيق و دستيابي به جديدترين مباني پژوهشي بتوانند ضمن فراهم آوردن بستري جهت حل مشكلات مبتلا به جامعه و در دست گرفتن رهبري پژوهش، با نوآوري در زمينة ارتقاء و توسعة روش‌هاي نوين و پل زدن بين علوم پايه و كاربردي با هدف ارتقاء سلامت، گامي در جهت خودكفايي كشور و توسعة پايدار و گسترش مرزهاي دانش و ارتقاء علمي مراكز تحقيقاتي و دانشگاه‌ها و احياء روحية خودباوري براي دستيابي به تازه‌هاي جهان دانش بردارند.

معرفي دوره دکتري تخصصي پژوهشي

دوره دکتري تخصصي پژوهشي در مراکز تحقيقاتي مجهز و واجد شرايط دانشگاه با احراز صلاحيت از معاونت تحقيقات و فناوري وزارت بهداشت، برگزار مي گردد.

دوره دکتري تخصصي پژوهشي شامل دو بخش «اول و دوم » مي‌باشد. طول مدت بخش اول يک سال است كه در اين دوره دانشجو مهارتهاي نظري و عملي بنيادين پژوهش را مي آموزد. تعداد واحدهاي بخش اول 12 واحد‌ آموزشي و پژوهشي است. طول مدت بخش دوم سه سال است. بخش دوم شامل گذراندن مراحل اجرایی پایان نامه تحقیقاتی دانشجو می باشد و شامل 6 واحد کارورزی متناسب با پایان نامه و 22 واحد پژوهشی در قالب اجرای پایان نامه می باشد. طول کل دوره دكتري تخصصي پژوهشي چهار سال سال است كه دانشجو با استفاده از مهارت‌هاي کسب شده در يک هدف تحقيقاتي يک يا چند پروژه تحقيقاتي را متناسب با اهداف مؤسسه انجام مي‌دهد.

فارغ التحصيلان با مدرك دكتري تخصصي پژوهشي با گرايش متناسب با رشتة تحقيقاتي ارزيابي شده، مي‌توانند در مؤسسات، دانشگاه‌ها و مراكز تحقيقاتي و آموزشي به عنوان عضو هيأت علمي پژوهشي مشغول به كار شوند و نمي‌توانند بااستفاده از مدرك اخذشده در امور كلينيكي يا پاراكلينيكي و تأسيس داروخانه استفاده نمايند. علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام می توانند به سایت دفتر هماهنگی مراکز تحقیقاتیِ دانشگاه علوم پزشکی ایران به ادامه مطلب مراجعه فرمایند:
 

ادامه مطلب...

1

ورود اعضاء

نام کاربری

رمز ورود